Τον ρέκορντμαν των Μινωικών Γραμμών πλοίαρχο, Γιάννη Λυγεράκη,φιλοξένησε πρίν απο 4 χρόνια στο εξώφυλλο του,το μεγαλύτερο περιοδικό της Ελληνικής Ναυτιλίας "ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ".
Ο αρχαιότερος πλοίαρχος των ΜΙΝΩΙΚΩΝ που πλοιαρχεί σήμερα το Knossos Palace, είναι ο μακροβιότερος καπετάνιος στην γραμμή Ηράκλειο Πειραιάς Ηράκλειο. Ο Ηρακλειώτικης καταγωγής καπτά Γιάννης Λυγεράκης, αγαπά την θάλασσα,και το ναυτικό επάγγελμα και εξομολογείται...
![ligerakis32 ligerakis32](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjE2BCdbUb_rBP9AHwLaJlljEhj_lC-JKhU6mL8FgdQf_-OaxXNRqvDcozHJYAdNr08vShv8erV_ZpZB8HA-gPsCzPuLltzsw8WGPh38qNMf2Caac68wjeTBWNv2k59Ns0np6-egIECRRX3/s640/ligerakis32.jpg)
![ligerakis32 ligerakis32](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjE2BCdbUb_rBP9AHwLaJlljEhj_lC-JKhU6mL8FgdQf_-OaxXNRqvDcozHJYAdNr08vShv8erV_ZpZB8HA-gPsCzPuLltzsw8WGPh38qNMf2Caac68wjeTBWNv2k59Ns0np6-egIECRRX3/s640/ligerakis32.jpg)
Με την αυστηρότητα του βλέμματος του, αλλά και με την γλύκα της ψυχής του ο Καπετάνιος μας υποδέχτηκε στο πλοίο και αφού μας ξενάγησε στην ναυαρχίδα των Μινωικών Γραμμών , μοιράστηκε μαζί μας την οινοποιητική του αγάπη με 2 μπουκάλια κρασί παραγωγής του, δείχνοντας μας την ευαίσθητη πλευρά ενός ανθρώπου που η στολή πολλές φορές κρύβει.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου